2022 Apple MacBook Air 13.6" M2 8C GPU 3.5GHz 8GB RAM 256GB SSD MLY33LL/A
2022 Apple MacBook Air 13.6" M2 8C GPU 3.5GHz 8GB RAM 256GB SSD MLY33LL/A
PayMore Fort Thomas
SKU:KY01-9488B-E39
Couldn't load pickup availability
2022 Apple MacBook Air 13.6" M2 8C GPU 3.5GHz 8GB RAM 256GB SSD MLY33LL/A
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Apple Computers |
| Sub-Collection | Apple MacBook (M-Chip) |
| Brand | Apple |
| Model | MacBook Air |
| MPN | MLY33LL/A |
| Release Year | 2022 |
| Processor Brand | Apple |
| Processor | M2 |
| Processor Cores | 8C CPU |
| Processor Speed | 3.5GHz |
| GPU (Cores) | 8C GPU |
| Memory (Ram) | 8GB RAM |
| Storage |
256GB
|
| Storage Type | SSD |
| Screen Size | 13.6" |
| Display | Liquid Retina |
| Resolution | 2560 x 1664 |
| Retina | Yes |
| Touch Bar? |
No
|
| Fingerprint Sensor? | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Midnight |
| Has Limited Warranty? |
No Apple Limited Warranty
Expired March 12, 2025
|
| Has AppleCare+? | No AppleCare+ |
| Condition | Good |
| Operating System | Tahoe 26.3 |
| Connections |
2x Thunderbolt 4 (USB-C) Port
MagSafe 3
3.5mm Audio Jack
|
| Cycle Count | 111 |
| Battery Condition | Normal |
| Maximum Battery Capacity | 98% |
| UPC | N/A |
| Serial# | L1FJD4CRHY |
| Password | password |
Cosmetic condition:
This item is in good overall cosmetic condition, with minimal wear along the top, bottom, and all four sides. The bezel shows little to no wear, and all ports are clean and in good condition. The screen has minor wear and scuffs, and the keyboard shows minor wear and signs of use. The hinges are sturdy, in good condition, and function properly. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The LCD is fully functional with no damage or issues. The device connected to WiFi successfully, and audio was verified by playing a video; both WiFi and sound work properly. The keyboard and touch functions were tested as well, and all keys and touch controls respond as expected.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.