Lenovo ThinkBook 15 G2 ITL 15.6" i5-1135G7 2.8GHz 8GB RAM 256GB SSD
Lenovo ThinkBook 15 G2 ITL 15.6" i5-1135G7 2.8GHz 8GB RAM 256GB SSD
PayMore Fort Thomas
SKU:KY01-00755-E38
Couldn't load pickup availability
Lenovo ThinkBook 15 G2 ITL 15.6" i5-1135G7 2.8GHz 8GB RAM 256GB SSD
Items included in this sale:
- Lenovo ThinkBook 15 G2 ITL 15.6" i5-1135G7 2.8GHz 8GB RAM 256GB SSD
- NO Genuine Charger
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkBook |
| MPN | 15 G2 ITL |
| Release Year | 2021 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | i5-1135G7 |
| Processor Speed | 2.8GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (Ram) | 8GB RAM |
| Storage 1 | 256GB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 15.6" |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Integrated Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Display | FHD LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Silver |
| Absolute/Computrace Enabled? | No |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Good |
| Connections |
Charging Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
HDMI Port
Ethernet Port
2x USB-A 3.0 Port
USB-C 3.2 Gen 1 Port
SD Card Reader
|
| Serial# | MP247WVA MP24BH98 MP247WVY |
WE HAVE MORE THAN ONE AVAILABLE AT THIS TIME. YOU WILL RECIEVE ONE IN THE SAME CONDITION OR BETTER WITH A SERIAL NUMBER LISTED ABOVE.
Cosmetic condition:
The top is in good cosmetic condition with minimal wear. The bottom is in good cosmetic condition with minimal wear. All four sides are in good cosmetic condition with minimal wear. The screen is in good condition with some minor wear and scuffs. The keyboard is in good condition with some minor wear and signs of use. The bezel is in good cosmetic condition with little to no wear.
Functionality condition:
The LCD is fully functional with no damage or issues. This device successfully connects to WiFi networks, and the audio was tested by playing a video. The WiFi and audio are both fully functional. The keyboard has been tested, and all keys function properly.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.