Lenovo ThinkPad X380 Yoga 13.3" i7-8550U 1.8GHz 8GB RAM NO SSD NO OS
Lenovo ThinkPad X380 Yoga 13.3" i7-8550U 1.8GHz 8GB RAM NO SSD NO OS
PayMore Fort Thomas
SKU:KY01-B2B668-E16
Couldn't load pickup availability
Lenovo ThinkPad X380 Yoga 13.3" i7-8550U 1.8GHz 8GB RAM NO SSD NO OS
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | Lenovo Laptop |
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad X380 Yoga |
| MPN | N/A |
| Release Year | 2018 |
| Operating System | No OS |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | i7-8550U |
| Processor Speed | 1.8GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (Ram) | 8GB RAM |
| Storage 1 | N/A |
| Storage Type 1 | N/A |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 13.3" |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | FHD LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Black |
| Absolute/Computrace Enabled? | No |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Good |
| Connections |
Charging Port
SD Card Reader
HDMI Port
USB-A 2.0 Port
USB-A 3.0 Port
Thunderbolt 3 / USB-C Port
USB-C 3.1 Port
|
| Serial# | MP1LZ83 |
Cosmetic condition:
This device is in good cosmetic condition overall, with minimal wear on the top, bottom, and all four sides. The ports are clean and in good condition. The screen is in good condition with minor wear and scuffs, and the keyboard shows minor wear and signs of use. The hinges are sturdy and function properly, and the bezel is in good cosmetic condition with little to no wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional with no damage or issues. The device connects to Wi‑Fi networks without problems, and audio was tested by playing a video. Touch functionality has been tested and works properly, and the keyboard has been tested with all keys functioning as they should.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.